suņu vietiņas

There are no translations available.

Viens no būtiskiem, ar suņu sadzīvi saistītiem jautājumiem ir -kādu vietiņu iegādāties? Kur nopirkt suņu guļvietu? Kāda suņu vietiņa ir vislabākā? Cik bieži suņu guļvieta ir jāmaina?

Zooveikalos ir atrodams samērā liels suņu vietiņu klāsts, bet, ja iedziļinamies, tad redzam, ka visas ir ļoti līdzīgas ar pavisam nelielām niansēm. Vai tiešām sunim ir jāpērk mīksts madracis, lai viņš justos labi? Varbūt vietiņa nav nepieciešama vispār?

Ja esat saimnieks, kas suni uzskata par ģimenes locekli vai dzīves kompanjonu, tad šie jautājumi jums noteikti ir ienākuši prātā, jo suns guļot pavada vidēji 16 stundas diennaktī un tas nav maz.

Kā izrādās, tad suņu guļvietas izvēlē ir jāņem vērā virkne faktoru:

1.Kas patīk jūsu sunim. Pareizāk sakot, kāda ir jūsu suņu šķirne- vai suns ir garspalvains, kuram vienmēr ir karsti, vai suns ir īsspalvains, kuram patīk ieritināties midziņā. 

Ja jums ir haskijs vai kaukāzieties, tad matračveidīga vietiņa ar biezām, mājīgām malām nebūs pareizā izvēle. Suns tādā vietiņā negulēs, jo viņam būs karsti un mīkstumu viņš nesajutīs sava garā apmatojuma dēļ.

Savukārt, angļu buldogs vai mopsis tādā jutīsies ideāli.

Suņiem, kuri mēdz ciest no pārkaršanas (piemērām, angļu buldogi, franču buldogi, bokseri u.c. plakanpurnu suņi, kā arī biezspalvainās šķirnes), lieti der vietiņas, kas kalpo ne tikai gulēšanai, bet arī satur atdzesējošos elementus.

Suņiem ar zemiem vēderiem (piemērām, takšiem, basetiem) svarīgi, lai guļvietu būtu iespējams mazgāt ļoti bieži- zemo vēderu dēļ, tā kļūs netīra ļoti ātri.

Mazajiem klēpju sunīšiem ļoti patīk vietas ar jumtu-lai var paslēpties no apkārtējās pasaules.

2. Cik vecs ir jūsu suns. Ja jūsu suns ir jau cienījamā vecumā, tad viņam būs nepieciešams ortopēdiskais matracis (vietiņa) vai vismaz mīksta un bieza guļvieta, lai atviegloto locītavu sapes un novērstu izgulējumus, ja suns ir kļuvis ļoti mazkustīgs. Veciem suņiem nereti noderīgas ir arī apsildāmās guļvietas- matracis, ko pieslēdz elektrībai, tādējādi nodrošinot nepārtrauktu siltumu. Tādas noderēs arī bezapmatojuma suņiem.

Savukārt, kucēnam būs jāpiedāvā guļvieta, kura nav piepildīta ar viegli izvelkamiem porolona vai cita materiala gabaliem- lai novērtsu kucēna tieksmi visu nogaršot, un tādejādi, iespējams, aizrīties vai dabūt zarnu nosprostojumu. Jāatcerās arī, ka kucēn vietiņas jāmazgā biežāk un tāpēc jāizvēlas tādu, kura ir viegli mazgājama.

3.Kāds ir jūsu suņa izmērs. Mazs suns labi jutīsies mazā guļvietā, bet augumā lielam sunim būs nepieciešama lielāka izmēra suņu " gulta" 

4. Vai jūsu sunim piemīt kāds nelāgs netikums. Piemērām, mīkstas, plašas vietiņas var iedrošināt suni vietiņu regulāri iezīmēt tajā iečurājot- saimnieks uzreiz nedarbu nepamana, suni par to nesoda un sunim rodas sajūta, ka šāda uzvedība ir pieļaujama. Šados gadījumos labāk ieteicamas ir cietās guļvietas vai " ūdens" gultas, kuras ir pildītas ar ūdeni. Var izvēlēties arī vietiņu ar ūdensizturīgu pārklāju- ja arī sunim gadīsies nokārtoties vietiņā, tā nekļūs slapja un būs jānomazgā tikai no virspuses. Savukārt, ja sunim patīk visu izmēgināt uz " zoba" , tad ūdensgulta nebūs tā piemērotākā, jo var tikt sakosta un tādējādi sabojāta.

5. Vai jūsu suns ir vesels. Ja sunim ir kāda kaite, kura var tikt atvieglota ar pareizu guļvietu, tad pareizi būtu iegādaties tādu savam mīlulim. Piemērām, ja sunim ir alerģija pret putekļu ercītēm vai  ir nedzīstoši ādas bojājumi , tad antibakteriālā veterinārā vietiņa būs īstā izvēle. Savukārt, ja sunim ir problēmas ar locītavām, tad ortopēdiskā guļvieta atvieglos viņa dzīvi

6.Kas piestāv jūsu mājas vai dzīvokļa interjeram. Ne vienmer ir jāpērk tuvākā zooveikalā esošs matracis- arī suņa guļvietu var nopirkt skaistu- pieskaņotu savām tapetēm vai grīdai 

7. Vai suns ir "āra suns" jeb istabā dzīvojošs- āra suņiem nederēs mīkstie matrači, būs jāmeklē kāds paklājveidīgs guļamais, lai suns justos labi un arī būdā būtu pietiekami daudz vietas. Savukārt, istabu suņiem saimnieku fantāzijai var nebūt robežu- tā var būt princešu gulta uz kājiņām vai stilizēta suņu būda iekštelpām. Ja suni plānojat pieradināt pie krātiņa, tad var izvēleties speciālo krātiņa guļvietu- piestiprināmu pie krātiņa sienām.

8. Cik daudz naudas esat gatavi tērēt sava suņa komfortam, veselībai un saskaņotam interjeram. Guļvietu cenas ir ļoti dažādas- no dažiem eiro par ķīniešu sērijveida ražojumu tuvākajā lieveikalā, līdz vairākiem desmitiem eiro par kvalitatīvu, Eiropā ražotu suņa vietu.

9.Cik ļoti jūs mīlat kārtību savā mājā. Ja esat kārtībmīlis, tad jaizvēlas papildus matracim arī kāds matraci-vienā-vietā noturošs elements, piemērām, plastmasas " bļoda"  vai elegants dīvāns.

 

Uzspiežot šeit con info, varat apskatīt suņu vietiņu  piedāvājumu pasaulē.