Mans suns purkšķina. Ko darīt?

There are no translations available.

Gāzu izdalīšana  ir normāls fizioloģisks process. Tomēr, ja tas ir par daudz, ja jūsu mīlulim nopurkšķināties sanāk tieši visnepiemērotākajā brīdī- kad viesi sēdušies pie galda vai saka apsveikuma runas, saimniekiem tas sāk apnikt. Ko darīt ?

Ir atsevišķas suņu šķirnes, kurām nosliece uz purkšķināšanu ir stipri izteiktāka nekā citiem- tie parasti ir mazi, apaļīgi subjekti, ar samērā mierīgu dzīves veidu. Kā piemērām, angļu buldogi- izcilākie purkšķinātāji.

Ir dažas metodes, kas var samazināt gāzu izdalīšanos vai, vismaz, padarīt tās mazāk smirdīgas.

  1. Samaziniet iespēju jūsu sunim kopā ar barību sarīties gaisu- bieži gāzu izdalīšanu veicina gaisa ierīšana ēšanas laikā. Lai to novērstu, jūs varat ievietot bļodiņā kādu lielu priekšmetu, kas apgrūtina barības saņemšanu no bļodiņas. Tikai atceraties, ka šim priekšmetam ir jābūt pietiekami lielam, lai suns to nevarētu norīt un pietiekami cietam, lai suns to nevarētu sagrauzt. Ja jums ir vairāki suņi, tad barojiet tos atsevišķi, lai novērstu sacensību starp suņiem, kas veicina barības ātru apēšanu. Labs palīgs ir barojamā iekārta- līdzīgi kā fermās nobarojamiem dzīvniekiem- aparāts, kas dozē barību laikā, kad dzīvnieks to ēd.
  2. Pēc ēšanas izejiet pastaigā- tas palīdzēs gāzēm izdalīties šo pastaigu laikā. Tikai atceraties, ka uzreiz pēc ēšanas nedrīkst  pārāk pārforsēt ar kustībām- ir jāatļauj gremošanas traktam tikt galā ar apēsto.
  3. Pārbaudiet, ko jūsu suns ēd- vai netiek pie cilvēku maltīšu atlikumiem. Varbūt sunim ir piekļuve atkritumiem un tur tas var saēsties dažādas gāzes izraisošas vielas. Varbūt sausā barība jūsu sunim nav īpaši piemērota-  jūtama jūtība pret kādu no sastāvdaļām, līdz pat alerģiskām reakcijām arī var izraisīt pastiprinātu gāzu izdalīšanos. Dažreiz pastiprinātu jutību izraisa sojas pārlieku liela klātbūtne barībā.
  4. Pievienojiet acidofilās baktērijas vai fermentus barībai. Pajautājiet savam vetārstam, kas tieši būtu vispiemērotākais gremošanas veicināšanai un izmēģiniet šādu metodi.