Kāpēc mans suns siekalojas

There are no translations available.

Ir atsevišķas suņu šķirnes, kuru pārstāvjiem ir norma siekaloties daudz. Nav iedomājams bokseris bez siekalu strēles pie lūpām vai neopoles mastifs, vai sanbernārs. Tomēr ir virkne suņu šķirņu, kuriem pārlieku siekalošanās nav norma.

Ja suns ir vesels, tad pārlieku liels daudzums siekalu var izdalīties brīdī, kad suns domā vai redz ēdienu un tas arī ir normāli. Tomēr, ja jūsu sunim gar abām lūpu pusēm ir notecējusi liela, gara, lipīga siekalas strēle, iespējams, ka vainīga ir tomēr kāda slimība.

Līdzīgi kā ar citām slimību pazīmēm, arī ar pārlieku siekalošanos nav tik vienkārši- ir atsevišķas slimības, kuras ir bīstamas ne tikai suņiem, bet arī cilvēkiem un kuru viena no pazīmēm ir pārlieku siekalošanas. Par bīstamāko tiek uzskatīta trakumsērga- Latvijā izplatīta saslimšana, ko nevakcinēts suns var iegūt gan no meža zvēriem, gan no citiem tādiem pašiem nevakcinētiem suņiem vai kaķiem, kas ieklīduši jūsu pagalma.

Ja pirms dažām dienām redzējāt savu suni spēlējamies ar lapsu savā pagalmā un lapsa nebūt negrasījās bēgt, ieraugot jūs vai suni, steidzīgi meklējiet sava vetārsta palīdzību, ja suns sāk uzvesties dīvaini un ja parādās pārlieku siekalošanās. Siekalošanās trakumsērgai nav vienīgā pazīme, tomēr slimība ir tik ļoti bīstama cilvēku veselībai un dzīvībai, ka labāk ir lieku reizi patraucēt savu vetārstu nekā izlikties nepamanām pazīmes.

Tomēr ir ar citas, mazāk bīstamas slimības, kuru viena no pazīmēm varētu būt pārlieku liela siekalošanās.

Visbiežāk sastopamais ir smaganu iekaisums vai paradontīts. Līdzīgi kā cilvēkiem, arī suņiem kairinājums pie smaganām var izraisīt siekalu dziedzeru pastiprinātu darbību. Šādā situācijā novērosiet pietūkušas smaganas, dažreiz asiņojošas smaganas, smaku no mutes.

Kāds svešķermenis, kas iestrēdzis mutes apvidū arī var būt par cēloni pastiprinātam siekalošanās procesam. Kā zināms, suņi ir ziņkārīgi un labprāt nobauda uz zoba ko tādu, kas dažreiz nav arī ēdams. Daži saimnieki labu gribēdami cienā savus mīluļus ar kauliem. Mutē var iestrēgt gan kaula gabals, gan asaka, gan kāds cits mutei nepiemērots priekšmets. Šādā situācijā suns izrādīs diskomforta pazīmes papildus siekalu pastiprinātai izdalei.

Kad suni moka nelabums un tuvojas vemšanas stadija vai nesen tā beigusies, arī var novērot pastiprinātu siekalošanos.

Dažu nieru un aknu slimību gadījumā izdalīsies papildus siekalas

Arī tādas slimības kā sejas nerva paralīze, daži epilepsijas veidi var izraisīt pastiprinātu siekalošanos.

Protams, siekalu dziedzeru saslimšana arī tieši ietekmēs siekalu daudzumu, kas parādīsies no suņa mutes.

Siltuma trieka jeb hipertemijas gadījumā arī būs novērojams pastiprināts siekalu daudzums.

Ja suns būs ticis klāt kaut kam kairinošam- kādam sadzīves ķīmijas līdzeklim ar kairinošu iedarbību- arī būs novērojama pastiprināta siekalošanās.

Gadījumā, ja sunim tiek doti kādi medikamenti ar rūgtu garšu- arī visdrīzāk novērosiet siekalu izdalīšanos

Daži suņi ir ar vāju nervu sistēmu- katrs sīkums viņus satrauc- arī šādā situācijā parasti pastiprināti izdalās siekalas.