Suņu barība

There are no translations available.

Barība.

Kas sunim nepieciešams.

Pirms saprast, kas nepieciešams jūsu sunim, būtu jāsaprot, kas tad suns ir par dzīvnieku. Vai tas ir pieradināts vilks? Četrkājains cilvēkveidīgais draugs? Vai suns var vienkārši pievienoties jūsu pusdienu galdam? Jeb tomēr ir nepieciešams kaut kas specifisks?

Daudzi suņi saimnieki nesaprot, ka suns ir gaļēdājs. Ne visēdājs, kā mēs, cilvēki, bet gan gaļēdājs. Ar visām no tā izrietošām sekām. Suņu gremošanas trakts ir salīdzinoši īss un nav piemērots augu izcelsmes materiālu pārstrādei. Suņu zobi ir asi, lai spētu nogalināt medījumu. Bet suņi nedzīvo savvaļā (ar dažiem izņēmumiem) un tiem nākas ēst to, ko cilvēks piedāvā.

Lai arī kā jūs izlemtu barot savu suni, ir jāatceras, ka tam ir jāuzņem vismaz sekojošas uzturvielas:

olbaltumvielas

tauki

ogļhidrāti

minerālvielas

vitamīni

šķiedrvielas

ūdens

Bet tas taču skan  tik pazīstami! Arī mums, cilvēkiem, nepieciešamas tieši tās pašas vielas, jūs teiksiet...... Jā, tā ir, tomēr katru no šīm uzturvielām var saņemt dažādos veidos un daudzumos. Un tur nu mēs atšķiramies.  Mūsu mīluļiem ir nepieciešams tas pats, kas mums, tomēr ne tas pats.... Un atcerēsimies, ka cilvēks ir vājš- ir radīti tik daudz produktu, kas absolūti nav mums nepieciešami un bieži nodara lielu ļaunumu tomēr mēs tos lietojam. Piemēru? Jā, lūdzu- alkoholiskie dzērieni, šokolāde, cīsiņi, saldie dzērieni ar krāsvielām un konservantiem......

Bet atgriežamies pie suņiem! Ir daudzas teorijas un speciālistu viedokļi par konkrētu uzturvielu konkrētiem daudzumiem, Eiropas Savienība nav vēl nolēmusi, kāds būs Eiropas zinātnieku viedoklis šajā jautājumā, ASV ir publicējusi savu viedokli par nepieciešamāko, Krievijā lemj suņu audzētāji utt. Protams, ir viedoklis par minimumu.